Заготівля і зберігання кори осики і лікарської сировини. (Populus tremula).
Для виготовлення ліків використовують кору осики, нирки і листя рослини. Заготовляють кору осики ранньою весною під час сокоруху, здираючи її з молодих гілок і тонких стовбурів. Для цього роблять кільцеподібні надрізи кори через кожні 30 см, які з'єднують поздовжніми розрізами, після чого кора легко знімається з осики. Сушать кору осики під навісом або в провітрюваному приміщенні. Нирки осики збирають на початку цвітіння дерев, відламуючі312іх від гілок. Зібрані нирки сушать в тіні на протязі або в теплому провітрюваному приміщенні, розкладаючи їх тонким (1 - 2 см завтовшки) шаром на тканині або папері і періодично перемішуючи. Молоді повністю розвинене листя використовують свіжим або сушать. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад.
Всі частини рослини (кора осики, нирки осики, листя осики) містять глікозиди (саліцин, саліцілпопулозід, популін і ін.), Ефірна олія, органічні кислоти, дубильні, гіркі та інші речовини. У свіжому листі є значна кількість аскорбінової кислоти (471,3 мг%) і каротину (43,1 мг%).
Фармакологічні властивості і використання.
Препарати кори осики мають потогінні, жарознижуючі, протизапальні, знеболюючі, що пом'якшують, в'яжучі та сечогінні властивості. Настій або відвар нирок дають всередину при поліартриті, подагрі, ревматизмі, геморої, гострому і хронічному запаленні сечового міхура, мимовільному і болючому (особливо під час вагітності та після операцій) сечовипусканні, в разі збільшення простати і як жарознижуючий засіб при лихоманці. При гастритах, циститах, геморої і дизентерії нирки можна вживати і у вигляді настоянки. Для місцевого лікування нирки осики застосовують у вигляді мазі і настоянки: мазь використовують для загоєння ран, хронічних виразок і опіків, для розм'якшення гемороїдальних вузлів, для розтирання при подагрі і ревматизмі; настойку - як протизапальний і антисептичний засіб. Відвар кори рекомендують при гастриті, диспепсії і проносі, як засіб, що збуджує апетит і покращує травлення. Подрібнені свіжі або сухе листя використовують для припарок при ревматизмі, подагрическом і гемороїдальному болю, а вичавленим з листя соком змащують лишаї і бородавки.
Лікарські форми і застосування.
Внутрішньо - дві чайні ложки подрібнених нирок заливають двома склянками окропу, настоюють 15 хвилин, проціджують і випивають всю дозу в день; згущений відвар нирок або кори (45 г подрібненої сировини варять в 500 мл води, поки рідина не випарується наполовину, проціджують, підсолоджують по смаку медом або цукром) по чверті склянки 3 рази на день настойку нирок (готують на 40% -ном спирті або горілці у співвідношенні 1:10) по 20 - 30 крапель 3 рази на день.
Зовні - мазь (1 частина сировини у вигляді порошку на 4 частини коров'ячого масла або вазеліну) і настойку (готують на 40% -ном спирті або горілці у співвідношенні 1: 5) з нирок і компреси з распаренного листя (2-3 ложки подрібненого листя загортають в марлю, занурюють в окріп і прикладають до уражених ділянок тіла).
Джерело: Гродзінській А. М., Лобода A. П. Лікарські рослини. Енциклопедичний довідник. // Гродзинський. Лікувальні рослини. // К. Голов. ред. УРЕ. 1991. 544 с. іл. Формат: Енциклопедичний 170х245мм.
Кора осики
УПАКОВКА 1 КГ.- Модель: kr-001
- Наявність: Є в наявності
-
150.00 грн. за 1 кг.
Доступні варіанти
осика кора, екстракт осики, купити осикову кору
Просмотренные товары
Кора осики
Заготівля і зберігання кори осики і лікарської сировини. (Populus tremula).Для виготовлення ліків ви..
150.00 грн.